E-Tercih

 

Kullanıcı Sözleşmesi

 

Son Güncelleme: 22 Şubat 2022

 

 

E-Tercih web sitesine hoş geldiniz! İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, lise öğrencileri ve üniversite öğrencileri ve öğrencilerin 13 yaşından küçük bireyler olması durumunda ebeveynler veya yasal vasiler için geçerlidir.

 

LÜTFEN İŞBU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE VE BİR BÜTÜN HALİNDE OKUYUN. PLATFORMA ERİŞEREK VEYA KULLANICI HESABI OLUŞTURARAK, İŞBU SÖZLEŞMEYİ OKUYUP ANLADIĞINIZI VE UYGULANABİLİR OLMASI HALİNDE TAHKİM VE GRUP DAVASI HÜKÜMLERİ VE VİDEO KAYDI HÜKÜMLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE İŞBU SÖZLEŞMENİN TARAFINIZ AÇISINDAN BAĞLAYICI OLDUĞUNU KABUL ETTİĞİNİZİ VE YASAL VARİSLERİNİZİN, TEMSİLCİLERİNİZİN VE HALEFLERİNİZİN DE İŞBU SÖZLEŞMEYE TABİ OLDUĞUNU ANLADIĞINIZI ONAYLIYORSUNUZ. İŞBU SÖZLEŞMEYE BİR ŞİRKET VEYA KURULUŞ ADINA KATILIYORSANIZ İŞBU SÖZLEŞMEYİ İLGİLİ ŞİRKET VEYA KURULUŞ ADINA KABUL ETMEYE YETKİLİ OLDUĞUNUZU VE İŞBU SÖZLEŞMENİN BU ŞİRKET VEYA KURULUŞ İÇİN BAĞLAYICI OLDUĞUNU (BU DURUMDA, BU CÜMLE HARİÇ OLMAK ÜZERE İŞBU SÖZLEŞMEDE GEÇEN “SİZ” VE “SİZİN” İFADELERİ İLGİLİ ŞİRKETE VEYA KURULUŞA ATIFTA BULUNUR) BEYAN VE TAAHHÜT EDERSİNİZ.

 

İŞBU SÖZLEŞMEDEKİ ŞART VE KOŞULLARIN TAMAMINA KATILMIYORSANIZ PLATFORMA ERİŞEMEYEBİLİR VEYA PLATFORMU KULLANAMAYABİLİRSİNİZ.

 

Sözleşmenin devamında lise öğrencileri ile eğitici maksatla görüntülü veya yazılı olarak iletişimde bulunacak olan üniversite öğrencilerinden “Eğitmen” olarak bahsedilecektir.

 

Uygunluk

 

Yalnızca E-Tercih ile bağlayıcı bir sözleşme yapabilmeniz ve işbu Sözleşme ve uygulanabilir tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasa, kural ve yönetmeliklere uygun olması durumunda Platformu kullanabilirsiniz.

 

Öğrenci olmanız durumunda, Türkiye Cumhuriyeti için on üç (13) yaşından büyük olduğunuzu (“Asgari Yaş”) beyan etmiş olursunuz. Asgari Yaş sınırının üzerinde ancak yasal reşit olma yaşının altında bir Öğrenciyseniz ebeveyniniz veya yasal vasiniz tarafından E-Tercih’e doğrulanabilir bir izin sağlanmadığı ve işbu Sözleşme kabul edilmediği sürece Platformu kullanamayabilirsiniz.

 

“Üniversite öğrencisi” olmanız halinde 18 yaşından büyük olduğunuzu beyan etmiş olursunuz.

 

E-Tercih daha önce Platforma erişiminizi veya Platformu kullanmanızı yasakladıysa Platforma erişmenize veya Platformu kullanmanıza izin verilmez.

 

Veri Gizliliği

Gizlilik Politikası. E-Tercih Gizlilik Politikası işbu Sözleşmeye dahil edilmiştir. Kişisel bilgilerinizin toplanmasına, kullanılmasına ve ifşa edilmesine ilişkin ayrıntılar için lütfen bu beyanı dikkatlice okuyun.

 

Eğitmenler, Veri Sorumlularıdır. Eğitmenler, Eğitmenlerin Eğitim Hizmetlerini sağladığı ve Öğrencilerin bu hizmetleri aldığı süreçte Öğrencilerin Kişisel Verilerini elde edecektir. Bölüm 3 kapsamında kullanıldığı üzere Kişisel Veriler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (AB 2016/679) (“GDPR”) veya California Tüketici Gizliliği Yasası (“CCPA”) gibi uygulanabilir veri koruma yasaları kapsamında “kişisel veriler” veya “kişisel bilgiler” terimlerine atfedilen anlamlara sahip olacaktır. İşbu Sözleşme uyarınca elde ettiği Kişisel Verilere ilişkin olarak Eğitmen, kendisi açısından uygun olduğu ölçüde Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca “veri sorumlusu” ve CCPA uyarınca “işletme” yükümlülüklerine bağımsız olarak uymayı kabul eder.

 

Değişiklikler

 

E-Tercih dilediği zaman işbu Sözleşmede değişiklikler yapabilir (“Değişiklikler”). İşbu Sözleşmede açıkça belirtildiği haller dışında E-Tercih, Platformun kullanıcı arayüzü üzerinden veya Kullanıcı hesabınıza tanımlı e-posta adresine Değişiklik bildirimini gönderdiğinde ve bu Değişikliklere onay verdiğinizde veya bu Değişiklikleri ya da işbu Sözleşmenin Değişiklikleri içeren versiyonunu herhangi bir şekilde açıkça kabul ettiğinizde ilgili Değişiklikler mevcut Kullanıcılar için geçerli hale gelir. Teklif edilen bir Değişikliği kabul etmediğinize veya teklif edilen bir Değişikliği açıkça kabul etmeyi reddettiğinize ilişkin yazılı bildirimde bulunmanız halinde E-Tercih işbu Sözleşmeyi ve Platform kullanımınızı iptal edebilir.

 

Hesap Kaydı ve Kullanımı

 

Öğrenci Kaydı. Platform, Öğrencilerin kendi tercih ettikleri üniversitelerden üniversite hakkında bilgi almak amacıyla bir Eğitmenle (üniversite öğrencisi) görüntülü konuşma oturumu talebinde bulunarak bunu gerçekleştirmesine olanak tanır (“Oturum”). İletişime geçme kapsamında bir Oturuma erişmek için Platform üzerinden kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalısınız. Kaydolmak için (i) benzersiz bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanız, (ii) bir e-posta adresi girmeniz istenebilir.

 

Eğitmen Kaydı. Eğitmenler, Platformu kullanabilmek ve Öğrencilere eğitim hizmetleri sağlayabilmek için website üzerinden kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalıdır. Kayıt süreci kapsamında Eğitmenlerin (i) benzersiz bir kullanıcı adı ve parola oluşturmalarını, (ii) bir e-posta adresi girmelerini, (iii) mevcut durumda ikamet ettikleri ülkeyi belirtmelerini, (iv) ana dillerini belirtmelerini, (v) Hakkında bilgi vermek istedikleri üniversiteyi belirtmelerini, (vi) cinsiyetlerini belirtmelerini, (vii) hesap bilgilerini sağlamalarını ve (viii) en az on sekiz (18) yaşında olduklarını doğrulamalarını talep edebiliriz.

 

Kayıt Doğruluğu. Sağladığınız bilgilerin her durumda doğru, tutarlı, güncel ve eksiksiz olduğunu kabul etmektesiniz. Ayrıca, bu bilgilerin her durumda gizli, tutarlı ve güncel tutulmasını sağlayacağınızı da kabul etmektesiniz.

 

Parola. Kayıt işlemi esnasında sizden parola girmeniz istenecektir. Hesabınızın ve parolanızın gizliliğini sağlamaktan ve bilgisayarınıza erişimi kısıtlamaktan tamamen siz sorumlusunuz; ayrıca hesabınız çerçevesinde gerçekleşen tüm işlemlere yönelik sorumluluk üstlenmeyi de kabul etmektesiniz. Makul gerekçelerle hesabınızın güvenliğini yitirdiğini düşünüyorsanız (örneğin kayıp, hırsızlık veya hesap kimliğinin veya parolanın yetkisiz kişilerce ifşa edilmesi veya kullanılması) bu durumu derhal E-Tercih’e bildirmelisiniz. Hesabınızın yetkisiz kişilerce kullanılması nedeniyle E-Tercih veya diğer tarafların maruz kaldığı kayıplardan sorumlu tutulabilirsiniz.

 

Bireysel Kullanım. İşbu Sözleşmede belirtilen durumlar dışında E-Tercih hesapları yalnızca hesaba kayıtlı Kullanıcı tarafından kullanılabilir. Kullanıcı adınızı ve parolanızı başkalarıyla paylaşmayacağınızı veya üçüncü tarafların başka bir şekilde E-Tercih hesabınıza erişmesine veya hesabınızı kullanmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

 

E-Tercih bir Ortam Sağlayıcısıdır

E-Tercih’in eğitim hizmetleri sağlama işinde olmadığını kabul etmektesiniz. E-Tercih, Öğrencilerle Eğitmenleri bir araya getiren çevrim içi bir ortam sağlar.

 

Eğitmenler, Bağımsız Yüklenicilerdir. Eğitmenlerin, Öğrencilere Eğitim Hizmetleri teklif etmek ve sağlamak üzere Platformu kullanan ve bağımsız bir ticari girişim olarak faaliyet gösteren bağımsız yükleniciler olduklarını kabul etmektesiniz. E-Tercih hiçbir Eğitmenin işvereni veya müşterek işvereni ya da entegre veya bağımsız girişim ortağı değildir. Eğitmenle ilişkili herhangi bir kişinin çalışan ya da bağımsız yüklenici olarak veya farklı bir şekilde sağlayabileceği iş veya hizmetler de dahil olmak üzere Eğitmen tarafından gerçekleştirilen iş veya hizmetlerin kapsamı, yapısı, niteliği, karakteri, zamanlaması veya konumuna ilişkin olarak E-Tercih’in herhangi bir sorumluluk veya kontrol sahibi olmadığını ya da bu hususlara dahil olmadığını onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Öğrenciler ayrıca, Sözleşme Süresi boyunca her zaman Eğitmeni bağımsız yüklenici olarak kabul edeceklerini ve bu sınıflandırmayı ihlal eden herhangi bir eylemde bulunmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. E-Tercih, herhangi bir Oturumun Öğrenciyi memnun edecek şekilde tamamlanmasını sağlama konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

 

Eğitmenler Gerektiği Takdirde Gerekli Materyalleri Sağlar. Öğrenci ve Eğitmen arasında açıkça farklı bir şekilde anlaşılmadığı sürece, Eğitmenin Öğrenciyle anlaşmaya varılan Eğitim Hizmetlerini sunmak için ihtiyaç duyduğu ekipman, araç, materyal ve iş gücünü eksiksiz bir şekilde sağlayacağını ve E-Tercih’in işbu Sözleşme kapsamındaki Eğitim Hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için gerekebilecek ekipman, araç, materyal veya iş gücünü sağlamayacağını kabul etmektesiniz. Öte yandan E-Tercih, kendi takdirine bağlı olarak mevcut, opsiyonel destekleyici kaynaklara ve materyallere erişim sunmak üzere hem Öğrenciye hem de Eğitmene Platform erişim izni verecektir.

 

Kurallar ve Yasaklar

 

Aşağıdaki hususları gerçekleştiremezsiniz:

Platforma, yasa dışı veya işbu Sözleşmeyle yasaklanmış amaçlara yönelik olarak erişmek veya Platformu bu doğrultuda kullanmak,

Platformu, tamamen kendi takdirimize göre Platforma zarar verecek, Platformu devre dışı bırakacak, Platformun aşırı yüklenmesine veya bozulmasına neden olacak ya da diğer kişilerin Platformu kullanmasını engelleyecek şekilde kullanmak;

Virüs, solucan veya diğer zararlı kodları yüklemek veya farklı bir şekilde yaymak da dahil olmak üzere herhangi bir şekilde Platformun işleyişini veya herhangi bir Kullanıcının Platformdan faydalanmasını kasıtlı olarak engellemek ya da bozmak,

Platform;

Platformun güvenlikle ilgili özelliklerini, Platform aracılığıyla erişilebilen içeriğin kullanılmasını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan özellikleri ya da Platformun kullanımı açısından kısıtlamalar uygulayan özellikleri kaldırmak, ihlal etmek, devre dışı bırakmak, bozmak veya diğer bir şekilde engellemek,

Platforma veya Platformun herhangi bir bölümüne, Platforma bağlı diğer hesaplara, bilgisayar sistemlerine veya ağlara ya da bunların herhangi bir bölümüne bilgisayar korsanlığı, parola madenciliği veya diğer yollarla yetkisiz erişim sağlama girişiminde bulunmak ya da Platformun veya Platform üzerinde gerçekleştirilen faaliyetlerin düzgün şekilde çalışmasını engellemek veya engelleme girişiminde bulunmak,

Platform üzerinden kasıtlı olarak sağlanmamış herhangi bir yolla materyal veya bilgilere erişmek veya erişme girişiminde bulunmak,

açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir amaç doğrultusunda Platforma erişmek için robot, web örümceği, kazıyıcı veya diğer otomatik yöntemleri kullanmak ya da robot engelleme başlıklarımızı ya da Platforma erişimi engellemek veya kısıtlamak için kullandığımız diğer önlemleri atlatmak,

çerçeveleme teknikleri veya “gizli metin” meta etiketleri kullanımı da dahil olmak üzere açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir ticari markayı, logoyu veya diğer E-Tercih materyallerini kullanmak,

Platforma izinsiz erişim elde etmek de dahil (ancak bununla sınırlı olmaksızın) benzeri amaçlar doğrultusunda Platformu herhangi bir şekilde veya biçimde değiştirmek veya Platformun değiştirilmiş versiyonlarını kullanmak,

birden fazla hesap oluşturmak, başka birinin hesabını izinsiz kullanmak, başka bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünmek veya Platform aracılığıyla iletilen herhangi bir içeriğin kaynağını gizlemek için başlıkları veya tanımlayıcıları değiştirmek ya da tahrif etmek,

gizlilik veya reklam hakları da dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın telif haklarını, ticari sırlarını ya da diğer haklarını herhangi bir şekilde ihlal etmek,

istenmeyen e-postalar yollamak,

E-Tercih’in yazılı izni olmaksızın reklam yayınlamak veya ticari teklifler sunmak,

diğer kişilere karşı (alenen veya farklı bir şekilde) karalayıcı, iftira niteliğinde, kötüleyici, tehdit edici, taciz edici, nefret uyandıran, müstehcen, saldırgan, aşağılayıcı söylemler içeren ya da kanunları veya E-Tercih’in ya da diğer herhangi bir üçüncü tarafın hakkını ihlal eden davranışlarda bulunmak veya bu tarz içerikler paylaşmak,

diğer kişilere ait özel veya kişiyi tanımlayıcı bilgileri, kişinin açık yetkilendirmesi veya rızası olmadan paylaşmak ya da

yukarıda belirtilen eylemlerden herhangi birini dolaylı olarak gerçekleştirme girişiminde bulunmak.

Kullanıcı İçerikleri

 

Platform üzerinde, diğer Kullanıcılar tarafından görüntülenebilir olan veya olmayan bilgiler, metinler, grafikler, fotoğraflar, ses kayıtları, videolar, içerikler, değerlendirmeler, tasarımlar, buluşlar veya diğer materyalleri (“Kullanıcı İçerikleri”) göndermenize, yüklemenize, yayınlamanıza, aktarmanıza, görüntülemenize, bunlara ilişkin gönderiler oluşturmanıza, bu öğelere bağlantılar vermenize veya bu öğeleri diğer bir şekilde erişime sunmanıza (bundan böyle “yayın”) izin verebiliriz. Platformda yayınladığınız Kullanıcı İçeriklerine ilişkin tüm fikri mülkiyet hakkı size aittir.

 

Platformda veya Platform aracılığıyla Kullanıcı İçerikleri yayınlayarak E-Tercih’e, kendi iş amaçları doğrultusunda veya kanunlar ya da yasal süreçler uyarınca gerekli olması halinde bu Kullanıcı İçeriklerini halihazırda bilinen veya gelecekte geliştirilecek herhangi bir formatta veya ortamda kullanma, kopyalama, çoğaltma, işleme, uyarlama, değiştirme, yayınlama, aktarma, görüntüleme, dağıtma ve bu içeriklerden farklı bir şekilde faydalanma konusunda dünya genelinde geçerli, geri alınamaz, süresiz, münhasır olmayan, devredilebilir, telifsiz bir lisans (ve alt lisans verme hakkı) vermiş olursunuz. Daha açık olmak gerekirse E-Tercih’e verilen lisans, Platformun veya hesabınızın kapanmasından sonra da geçerli olmaya devam edecektir. Kullanıcı İçerikleri dahilinde E-Tercih’e verilen lisansa bağlı olmaksızın ve şüpheye mahal vermemek adına, Kullanıcı İçeriklerinde bulunan bilgiler de dahil olmak üzere kişisel verilerinizi kullanım ve saklama süreçlerimiz de E-Tercih Gizlilik Politikası uyarınca yönetilecektir. Yayınladığınız herhangi bir Kullanıcı İçeriğine yönelik olarak bu Bölümde tanımlanan lisansı tarafımıza sağlamak üzere gerekli haklara sahip olduğunuzu beyan, taahhüt ve kabul etmektesiniz. Bu lisansın, Kullanıcı İçeriklerinize erişim iznine sahip diğer Kullanıcıların (Eğitmenler veya Öğrenciler gibi), Kullanıcı İçeriklerinizi Platforma katılarak ve Platform işlevselliğinin izin verdiği ölçüde kullanma hakkını da içerdiğini kabul etmektesiniz.

 

Kendi Kullanıcı İçeriklerinizden ve bu içerikleri paylaşmanın veya yayınlamanın getirdiği sonuçlardan tamamen siz sorumlu olacaksınız ve E-Tercih’in, Kullanıcı İçeriklerinizin çevrim içi olarak dağıtılması ve yayınlanması için yalnızca pasif bir kanal olarak hareket ettiğini kabul etmektesiniz. E-Tercih’in, Kullanıcı İçerikleri üzerinde kontrol sahibi olmadığını ve bu içeriklerden sorumlu olmadığını ve Platformu kullanarak diğer Kullanıcıların paylaştığı saldırgan, uygunsuz, hatalı, yanıltıcı veya diğer açılardan sakıncalı Kullanıcı İçeriklerine maruz kalabileceğinizi kabul etmektesiniz. Uygunsuz faaliyetleri bildirmek için lütfen şu adresi kullanarak E-Tercih’e e-posta gönderin: info@e-tercih.com. Kullanıcı İçeriklerinin yazım hataları veya dikkatsizlikten kaynaklanan hatalar ve yanlışlıklar içerebileceğini de unutmayın.

 

İşbu Sözleşmeyi ihlal eden veya herhangi bir nedenle sakıncalı bulduğumuz bir Kullanıcı İçeriği yayınlamanız halinde E-Tercih, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Platformdaki Kullanıcı İçeriğini kaldırma veya bu içeriğe erişimi devre dışı bırakma ya da dilediği zaman hesabınızı askıya alma ya da iptal etme veya yargı önünde ya da kanunlar uyarınca diğer yollara veya çözümlere başvurma hakkını saklı tutar. E-Tercih’in, Kullanıcı İçeriklerini izleme (ancak bu konuda sorumluluk üstlenmeme) hakkını saklı tuttuğunu ve Kullanıcı İçeriklerinizi izlemenin ve bu içeriklerin işbu Sözleşmede yer alan beyan ve taahhütleriniz ile tutarlı ve uyumlu olmasını sağlamanın yalnızca sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu kabul etmektesiniz.

 

E-Tercih, makul gerekçelerle (i) herhangi bir geçerli kanun, yönetmelik, yasal süreç veya resmi talebin gereklerini yerine getirmek, (ii) olası ihlalleri soruşturmak da dahil olmak üzere işbu Sözleşmeyi uygulamak, (iii) dolandırıcılık faaliyetlerini, güvenlikle ilgili veya teknik hususları tespit etmek, önlemek veya diğer bir şekilde ele almak, (iv) Kullanıcı destek taleplerine yanıt vermek veya (v) E-Tercih’in, Kullanıcılarının ve toplumun haklarını, varlıklarını veya güvenliğini korumak için gerekli olduğunu düşündüğümüz bilgilere erişme, bu bilgileri okuma, saklama ve ifşa etme hakkını saklı tutmaktadır.

 

Platformu Kullanma Lisansı

İşbu Sözleşme hükümlerine uyumlu hareket etmenize bağlı olarak E-Tercih size, Platforma erişmek ve Platformu kullanmak için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans vermeye tabi olmayan, geri alınabilir bir lisans verir. E-Tercih tarafından sağlanan bu lisans yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız ve Platforma erişim ve katılımınızla bağlantılı olarak verilir ve E-Tercih Gizlilik Politikasında belirtilenler gibi veri güvenliği ve veri gizliliğine ilişkin gereklilikler de dahil olmak üzere size veya Platformu kullanımınıza ilişkin geçerli tüm yasal gerekliliklere uygun olma çerçevesinde geçerli olur. E-Tercih, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu lisansı dilediği zaman iptal edebilir. Bu tür bir iptal durumunda, işbu Sözleşme uyarınca elde edilip edilmediğine bakılmaksızın Platform üzerinden indirdiğiniz veya farklı bir şekilde elde ettiğiniz tüm materyalleri ve bu materyallere ait tüm nüshaları derhal imha etmeniz gerekmektedir.

 

İşbu Sözleşmede açıkça izin verilen durumlar haricinde Platformu veya Platformda bulunan içerikleri kullanamaz, kopyalayamaz, değiştiremez, düzenleyemez, dağıtamaz, satamaz, devredemez, kamuya açık hale getiremez, kamuya açık şekilde kullanamaz, iletemez, yayınlayamaz veya bunlara ilişkin lisans veremez veya bunlardan türetilmiş çalışmalar hazırlayamaz ya da farklı bir şekilde faydalanamazsınız. Platform ve Platformda bulunan içerik size OLDUĞU GİBİ sağlanmaktadır. Kişisel kullanım amacıyla Platformda bulunan herhangi bir içeriği indirmeniz veya bu içeriğe ait bir kopyayı yazdırmanız durumunda bu materyallerde bulunan telif hakkına ilişkin ve mülkiyetle ilgili diğer tüm bilgilendirmeleri saklamalısınız. İşbu Sözleşme ile açıkça sağlanan lisans ve haklar hariç olmak üzere E-Tercih veya lisans verenleri tarafından sahip olunan veya kontrol edilen fikri mülkiyet hakları kapsamındaki hiçbir lisans veya hak dolaylı olarak ya da farklı bir şekilde tarafınıza sağlanamaz.

 

Sahiplik ve Mülkiyet Hakları

 

Platform, E-Tercih mülkiyetindedir ve E-Tercih tarafından işletilmektedir. Platforma ait videolar, içerikler, görsel arayüzler, bilgiler, grafikler, tasarımlar, derlemeler, bilgisayar kodları, ürünler, yazılımlar, hizmetler ve tüm diğer bileşenler (“E-Tercih Materyalleri”) ulusal ve uluslararası kanunlar kapsamında telif hakkı, ticari takdim şekli, patent ve marka kanunlarıyla, uluslararası teamüllerle ve ilgili diğer tüm fikri mülkiyet ve sahiplik haklarıyla ve geçerli kanunlarla korunmaktadır. Tüm E-Tercih Materyalleri, E-Tercih veya bağlı ortaklıkları ya da bağlı şirketleri ve/veya üçüncü taraf lisans verenlerinin mülkiyetindedir. Tüm markalar, hizmet işaretleri ve ticari adlar, E-Tercih veya bağlı şirketlerine ve/veya üçüncü taraf lisans verenlerine aittir. E-Tercih tarafından açıkça yetkilendirilmediğiniz sürece E-Tercih Materyallerini satmamayı, dağıtmamayı, kopyalamamayı, değiştirmemeyi, kamuya açık şekilde kullanmamayı veya görüntülememeyi, aktarmamayı, yayınlamamayı, düzenlememeyi, uyarlamamayı, bu materyallere ilişkin olarak lisans vermemeyi, türetilmiş çalışmalar oluşturmamayı veya bu materyalleri diğer bir şekilde yetkisiz olarak kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Platformla ilgili olarak sağlayacağınız geri bildirimler, yorumlar, sorular veya öneriler (topluca “Geri Bildirim”) tamamen gönüllülük esaslı olacaktır ve size karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden bu geri bildirimleri, yorumları veya önerileri özgürce kullanabileceğiz. Bize Geri Bildirim göndererek ayrıca, (i) Geri Bildirimle ilgili olarak açık veya dolaylı herhangi bir gizlilik yükümlülüğüne girmediğimizi kabul edersiniz, (ii) Geri Bildirime benzer olarak, halihazırda değerlendirme veya geliştirme aşamasında olduğumuz bir işleve sahip olabileceğimizi kabul edersiniz, (iii) Geri Bildirimi kullanmaya, değiştirmeye, yayınlamaya, dağıtmaya ve Geri Bildirimden türetilmiş çalışmalar hazırlamaya ve Geri Bildirime dair alt lisans vermeye ilişkin olarak tarafımıza geri alınamaz, münhasır olmayan, telifsiz, süresiz ve dünya genelinde geçerli bir lisans sağlarsınız ve (iv) E-Tercih ve kullanıcılarına karşı, bu tür bir Geri Bildirimin içeriğindeki telif haklarına ilişkin hak talepleri ve iddialardan geri dönülemez bir şekilde feragat eder ve diğer kişilerin de feragat etmesini sağlarsınız. Geri Bildirime ilişkin bu hükümler, hesabınızın veya Platformun kapanmasından sonra da geçerliliğini sürdürecektir.

 

Oturumlar

 

Donanım ve Yazılım. Bir Oturuma katılmak için uyumlu donanımlara sahip olmanız gerekmekte olup bu anlamda belirtilen yazılımı indirmeniz ve yüklemeniz de gerekebilir. İlgili donanımı ve yazılımı edinmekten ve yüklemekten ve sisteminizin uyumlu olup olmadığını belirlemekten yalnızca siz sorumlusunuz ve işbu Sözleşmeyle ilgili donanım ve yazılıma ilişkin tüm risk ve yükümlülükleri kabul etmektesiniz. Oturumlarla ve genel olarak Platformla bağlantılı olarak kullandığınız tüm yazılımlarla ilgili uygulanabilir tüm lisans anlaşmalarını ve diğer şart ve koşulları incelemek ve bunlara uyum sağlamakla sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

 

Kullanıma Yönelik Kısıtlamalar. Oturumlara yalnızca kişisel ve ticari olmayan amaçlarla katılmayı ve işbu Sözleşmede izin verilmedikçe herhangi bir Oturumu kaydetmemeyi, kopyalamamayı, yeniden dağıtmamayı, yayınlamamayı, kamuya açık şekilde kullanmamayı veya kamuya açık hale getirmemeyi kabul etmektesiniz.

 

Oturum Kayıtları. Oturumlar kaydedilebilir veya izlenebilir. İşbu Sözleşmeyle (i) görüntüleriniz de dahil olmak üzere katıldığınız Oturumların izlenmesine veya kaydedilmesine, (ii) E-Tercih’in, Eğitmen değerlendirmesi, Eğitmen eğitimi, anlaşmazlık çözümü ve Platformun geliştirilmesi de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan amaçlarla Hizmet sağlamak üzere bu kayıtları kopyalamasına ve kullanmasına, (iii) bu kayıtların Öğrenci veya Öğrencinin ebeveynleri gibi diğer Oturum taraflarına sunulmasına, (iv) bu kayıtların incelemeniz için tarafınıza sunulmasına, (v) ilgili kayıtların E-Tercih tarafından, kanunlar veya yasal süreçler uyarınca gerekli olduğu ölçüde veya E-Tercih’in kendi haklarını veya üçüncü bir tarafın haklarını uygulama veya koruma amacıyla gerekli gördüğü ölçüde kullanılmasına veya paylaşılmasına ve (vi) bu kayıtlardan, mutabık kaldığınız farklı şekillerde yararlanılmasına (örneğin, Eğitmenlere Yönelik Ekte belirtildiği gibi Eğitmenler için) izin vermektesiniz. İşbu Sözleşmeyle reklam ve gizlilik haklarından veya ilgili kanun uyarınca E-Tercih’in Oturum kayıtlarını bu alt bölümde belirtilen sınırlı amaçlarla veya mutabık kaldığınız farklı şekillerde kullanmasını önlemek üzere faydalanılabilecek diğer haklardan feragat etmektesiniz ve yine işbu Sözleşmeyle E-Tercih’e herhangi bir Oturum kaydına veya herhangi bir Oturumdaki içeriğe ilişkin ya da bunlarla bağlantılı olarak sahip olabileceğiniz fikri mülkiyet hakları uyarınca bu kayıtları ve içeriği işbu belgede belirtilen iş amaçlarıyla veya kanunlar ya da yasal süreçler uyarınca gerektiği şekilde kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak ve kullanmak için dünya genelinde geçerli, münhasır olmayan, tamamıyla ödenmiş, telifsiz, geri alınamaz, süresiz, alt lisans vermeye tabi ve devredilebilir bir lisans sağlamaktasınız.  Yukarıdaki hususlara bağlı olmaksızın, Gizlilik Politikamızda belirtildiği üzere oturum kayıtlarına erişmeye veya bu kayıtları saklamamıza ilişkin belirli seçeneklere sahip olabilirsiniz.

 

Eğitmen Müsaitliği ve Eğitmen Kalitesi

Eğitmen Müsaitliği. Oturumlar, Eğitmenlerin müsaitliğine tabidir ve E-Tercih, belirli bir (veya herhangi bir) Eğitmenin istenen zaman aralığında müsait olacağı konusunda garanti veremez.

 

Eğitmen Kalitesi. E-Tercih’in Eğitmenlerin beyan ettiği kimlik bilgilerini, deneyimleri veya nitelikleri doğrulama yükümlülüğünün bulunmadığını ve E-Tercih’in bu bölümde açıkça belirtilenler dışında Eğitmenlere ilişkin olarak herhangi bir izleme faaliyeti gerçekleştirmediğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir Eğitmenle ilgili şikayette bulunmak istiyorsanız şu adres üzerinden E-Tercih ile iletişime geçebilirsiniz: info@e-tercih.com.
Kullanıcılar, Platform üzerinden veya Platform aracılığıyla diğer Kullanıcılarla olan iletişimlerinden veya diğer etkileşimlerinden sorumludur. E-Tercih, Öğrenciler ve Eğitmenler arasındakiler de dahil olmak üzere Kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme hakkını saklı tutar; ancak bu konuda herhangi bir yükümlülüğü yoktur.

 

Eğitmen Uygunluğu ve Kurallar

Uygunluk. Eğitmen adayları, Platform üzerinden bilgi ve iletişim hizmetleri sağlamak üzere E-Tercih’e başvurabilir. E-Tercih, bilgi ve iletişim hizmeti sunma konusundaki uygunluğunuzu değerlendirmek üzere bilgi talep etme hakkını saklı tutar ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak talebinizi kabul edebilir veya herhangi bir nedenle ya da hiçbir neden göstermeksizin reddedebilir.

 

Verilecek Hizmetler. Platformda Eğitmen olarak kabul edilmeniz durumunda Öğrencilere Platform üzerinden eğitim hizmetleri sağlamaya hak kazanırsınız. Eğitim hizmetlerinizin ifasında elinizden gelenin en iyisini yapmayı ve ayrıca E-Tercih personeliyle iş birliği içerisinde çalışmayı, E-Tercih’in iş süreçlerine karışmamayı ve tüm E-Tercih kurallarına, yönetmeliklerine ve kişilerin ve varlıkların emniyetine ve korunmasına ilişkin güvenlik gerekliliklerine uymayı kabul etmektesiniz.

 

Hesapların veya Platformun Değiştirilmesi ve Kapatılması

 

Platform. E-Tercih, Platform dahilinde mevcut olan tüm araçları, ürünleri veya hizmetleri dilediği zaman ve herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirebilir veya bu hizmetleri sağlamayı durdurabilir. Platformdaki araçlar, ürünler veya hizmetler güncel olmayabilir ve E-Tercih, Platformdaki bu materyalleri güncellemeye ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmaz. Önceden bildirimde bulunmadan Platformda değişiklikler yapabilir veya Platforma erişimi sonlandırabiliriz ve bu tür bir sonlanma durumunda E-Tercih’in size veya üçüncü taraflara karşı herhangi bir sorumluluğu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Hesap. Kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir nedenle veya neden göstermeksizin, önceden bildirimde bulunarak veya bulunmadan ve dilediğimiz zaman hesabınızı tamamen veya kısmen kısıtlamaya, bloke etmeye, askıya almaya, devre dışı bırakmaya veya iptal etmeye karar verebiliriz. İşbu Sözleşme kapsamında bahsedilen eylemlerden birini gerçekleştirme yetkimizi kullanmamız halinde tarafınıza önceden bildirim veya açıklama ileterek ya da iletmeden şu hususlardan birkaçını veya tümünü gerçekleştirebiliriz: (a) hesabınız devre dışı bırakılabilir veya askıya alınabilir, parolanız geçersiz kalabilir ve Platforma ya da Kullanıcı İçeriklerinize erişemeyebilir ya da E-Tercih destek ekiplerinden yardım alamayabilirsiniz ve (b) kendi takdirimize göre uygun olması halinde, diğer Kullanıcılara Hesabınızın kapatıldığını, bloke edildiğini, askıya alındığını, devre dışı bırakıldığını ya da iptal edildiğini ve bu duruma ilişkin nedeni iletebiliriz. info@e-tercih.com adresine e-posta göndererek dilediğiniz zaman Platform kullanımınızı iptal edebilir ve/veya hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızın iptal edilmesi durumunda ilgili kanunlar uyarınca aksi gerekmedikçe Platform üzerinde yayınladığınız Kullanıcı İçeriklerini silme veya iade etme yükümlülüğümüzün bulunmadığını unutmayın. Bir Eğitmenin hesabını kapatmamız halinde ilgili Eğitmen, kapatma işleminin geçerli olduğu tarihten önce sunduğu bilgi ve iletişim hizmetlerinin ödemesini, hesap kapatıldıktan sonraki altmış (60) gün içerisinde alma hakkına sahip olacaktır. Bu ödeme Eğitmenin E-Tercih’den talep edebileceği her türlü ödemenin tam olarak yerine getirilmesini sağlayacaktır.

 

Üçüncü Taraf Bağlantıları ve Kaynakları

Platformda, üçüncü taraflarca sağlanan bilgiler ve içerikler bulunabilir ve Platform, üçüncü taraf web sitelerine ve E-Tercih’e ait olmayan veya E-Tercih tarafından kontrol edilmeyen diğer kaynaklara bağlantılar içerebilir. E-Tercih, bu harici sitelerin veya kaynakların sağlanmasından sorumlu değildir ve bu tür harici siteleri veya kaynakları desteklemez ve bu bağlamda herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmez. Bu bağlantılar ve kaynaklar, E-Tercih’in bu materyalleri onayladığını göstermez ve E-Tercih, bu tür üçüncü taraf siteleri, bilgileri, materyalleri, ürünleri veya hizmetleri desteklemez veya bu açıdan herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Platform üzerinden bir üçüncü taraf web sitesine veya kaynağına eriştiğinizde söz konusu durumdan kaynaklanabilecek riskin tamamen tarafınıza ait olduğunu ve işbu Sözleşmenin ve E-Tercih Gizlilik Politikasının bu tür bağlantılara ilişkin kullanımınız için geçerli olmadığını kabul etmektesiniz. E-Tercih’i herhangi bir üçüncü taraf web sitesini, hizmetini veya içeriğini kullanımınızdan kaynaklanan tüm sorumluluklardan açıkça ibra etmektesiniz. E-Tercih’in şu hususlardan sorumlu veya yükümlü olmadığını onaylamakta ve kabul etmektesiniz: (i) bu tür web sitelerinin veya kaynakların mevcudiyeti veya doğruluğu ya da (ii) bu tür web sitelerinde veya kaynaklardaki ya da bunlar aracılığıyla erişilen içerikler, ürünler veya hizmetler.

 

Sorumluluk Reddi; Garanti Vermeme

PLATFORM VE PLATFORMLA BAĞLANTILI OLARAK YA DA PLATFORM ARACILIĞIYLA SUNULAN ÜÇÜNCÜ TARAF ARAÇLAR, YAZILIMLAR, HİZMETLER VEYA UYGULAMALAR, “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTADIR VE BU HUSUSTA HERHANGİ BİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ VERİLMEZ. E-TERCIH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ, İLGİLİ KANUN UYARINCA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE; TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE MÜLKİYET HAKLARINI İHLAL ETMEME HUSUSLARINDAKİ TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER.

 

E-TERCIH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ PLATFORMDA YER ALAN ÖZELLİKLERİN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLARAK SUNULACAĞINI, HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA PLATFORMUN, SİTENİN, UYGULAMANIN VEYA BUNLARIN BULUNDUĞU SUNUCULARIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERİ İÇERMEDİĞİNİ GARANTİ ETMEZ.

 

E-TERCIH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ; DOĞRULUK, TUTARLILIK VE GÜVENİLİRLİK AÇILARINDAN VEYA FARKLI HERHANGİ BİR AÇIDAN PLATFORMUN KULLANIMINA VEYA BU KULLANIMIN GETİRDİĞİ SONUÇLARA İLİŞKİN GARANTİ VERMEZ VEYA HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAZ. GEREKLİ SERVİS, ONARIM VEYA DÜZELTME MASRAFLARININ TAMAMINI SİZ (E-TERCIH VEYA TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ YA DA PARTNERLERİ DEĞİL) ÜSTLENİRSİNİZ. PLATFORMU KULLANARAK İNDİRDİĞİNİZ VEYA FARKLI YOLLARLA ELDE ETTİĞİNİZ ARAÇLARIN, MATERYALLERİN YA DA DİĞER VERİLERİN SORUMLULUĞUNUN VE RİSKİNİN TAMAMEN SİZE AİT OLDUĞUNU VE BU TÜR MATERYALLERDEN VEYA VERİLERDEN KAYNAKLANAN BİLGİSAYAR SİSTEMİ ARIZALARINDAN YA DA VERİ KAYIPLARINDAN YALNIZCA SİZİN SORUMLU OLACAĞINIZI ANLAMAKTA VE KABUL ETMEKTESİNİZ.

 

Sorumluluğun Sınırlandırılması

 

İHMAL DURUMLARI DA DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBİR KOŞULDA E-TERCIH VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ, YÜKLENİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, ARACILARI YA DA ÜÇÜNCÜ TARAF PARTNERLERİ, LİSANS VERENLERİ VEYA TEDARİKÇİLERİ; PLATFORMDAKİ E-TERCIH MATERYALLERİNİ YA DA PLATFORMUN KENDİSİNİ KULLANMANIZDAN VEYA KULLANAMAMANIZDAN YA DA E-TERCIH İLE ARANIZDAKİ DİĞER ETKİLEŞİMLERDEN KAYNAKLANAN ÖZEL, DOLAYLI, ARIZİ, BAĞLANTILI YA DA CEZAİ ZARARLAR NEDENİYLE, E-TERCIH VEYA E-TERCIH YETKİLİ TEMSİLCİSİ TARAFINDAN BU TÜR ZARARLARIN MEYDANA GELME OLASILIĞI TARAFINIZA ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SİZE KARŞI HERHANGİ BİR SORUMLULUK ALTINA GİRMEYECEKTİR. İLGİLİ YASALAR SORUMLULUĞUN YA DA ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLARIN SINIRLANMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; BU DURUMDA, YUKARIDA BAHSEDİLEN SINIRLAMALAR VEYA İSTİSNALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU GİBİ DURUMLARDA E-TERCIH’İN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE OLACAKTIR.

 

BU SINIRLAMALAR AYNI ZAMANDA, E-TERCIH DIŞINDAKİ ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA TARAFINIZA SATILAN VEYA SAĞLANAN VE SİZİN DE PLATFORM YA DA PLATFORMDA YAYINLANAN REKLAMLAR ÜZERİNDEN VEYA PLATFORMDA VERİLEN BAĞLANTILAR ARACILIĞIYLA ALDIĞINIZ ÜRÜNLER YA DA HİZMETLER NEDENİYLE OLUŞAN ZARARLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR.

 

Tazminat

E-Tercih’i ve bağlı şirketlerini ve tedarikçilerini, lisans verenlerini ve partnerlerini Platformu kullanımınızdan veya hatalı kullanımınızdan, diğer bir kişinin veya kuruluşun haklarını ihlal etmenizden veya işbu Sözleşmeyi herhangi bir şekilde ihlal etmenizden kaynaklanan, avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere her türlü talep, kayıp, zarar ve yükümlülükten beri kılacağınızı ve bu hususta tazmin edeceğinizi kabul etmektesiniz.

 

Eğitmen ayrıca, E-Tercih’i ve haleflerini ve vekillerini, Eğitmenin vergilerini, para cezalarını ve Eğitmenlere Yönelik Ek de dahil olmak üzere işbu Sözleşmede belirtilen ödemeleri gerçekleştirmemesinden kaynaklanan her türlü hak talebinden ya da yükümlülükten (para cezaları, ücretler veya masraflar dahil) beri kılmak ve onları bu konuda tazmin etmek ve savunmaktan münferiden sorumludur. Dahası Eğitmen, E-Tercih’i ve haleflerini ve vekillerini, Eğitmenin faaliyetleriyle ilgili olarak ortaya çıkan veya bu faaliyetlerden kaynaklanan her türlü yanlış beyan ya da bir beyanın gerçekleştirilmemesi, sorumluluğun yerine getirilmemesi, herhangi bir anlaşma veya sözleşmede üstlenilen yükümlülüklerin ifa edilmemesi ve ayrıca E-Tercih aleyhindeki tüm eylemler, davalar, yasal işlemler, talepler, değerlendirmeler, para cezaları ya da hükümler nedeniyle oluşan tüm zarar veya kayıplardan beri kılacak ve onları bu konuda tazmin edecek ve savunacaktır ve bu çerçevede Eğitmen makul ölçüdeki ilgili avukatlık ücretlerini, masraflarını ve harcamalarını ödeyecektir.

 

E-Tercih, masrafları bize ait olmak üzere, bizi tazmin etmek durumunda olduğunuz herhangi bir husustaki münhasır savunma ve kontrol yükümlülüklerini üstlenme hakkını saklı tutar ve siz de bu iddialara ilişkin savunma konusunda bizimle iş birliği yapmayı kabul edersiniz.

 

Genel

 

Bildirimler. İşbu Sözleşme uyarınca, E-Tercih’dan elektronik ortamda bildirim almayı kabul etmektesiniz. E-Tercih, sizinle e-posta yoluyla veya web sitesi yoluyla veya uygulaması yoluyla bildirimler yayınlayarak iletişime geçecektir. E-Tercih’in size elektronik olarak sağladığı tüm anlaşmaların, bildirimlerin, beyanların ve diğer iletişimlerin ilgili iletişimlerin yazılı olması yönündeki yasal gerekliliği karşıladığını kabul etmektesiniz.

 

Sözleşmenin Tamamı. İşbu Sözleşme  taraflar arasındaki tüm mutabakatları içermektedir ve işbu Sözleşme konusuna ilişkin olarak taraflar arasında daha önce yazılı veya sözlü olarak yapılmış olan anlaşmaların veya mutabakatların yerini alır, bunları geçersiz kılar ve bunlardan daha önceliklidir. Taraflar arasında, işbu Sözleşmenin konusuyla ilgili olarak, burada tam olarak açıklanmamış olan herhangi bir sözlü ya da yazılı beyan, anlaşma, düzenleme veya mutabakat söz konusu değildir.

 

Bölünebilirlik. İşbu Sözleşmedeki herhangi bir hükmün geçersiz kalması halinde bu hükümler, Sözleşmedeki diğer şartları herhangi bir şekilde geçersiz kılmayacak veya farklı bir şekilde etkilemeyecektir ve bu şartlar tam olarak yürürlükte ve geçerli kalacaktır.

 

Devir ve Temlik. İşbu Sözleşme ve işbu Sözleşmeyle verilen haklar ve lisanslar sizin tarafınızdan devir veya temlik edilemez; ancak E-Tercih tarafından sınırlama olmaksızın temlik edilebilir. İşbu hükme aykırı devir veya temlik girişimleri geçersiz ve hükümsüz olacaktır. İşbu Sözleşmedeki şartlar, her bir taraf ve tarafların halefleri ve yetkili vekilleri lehine hüküm ifade edecek ve bu taraflar için bağlayıcı olacaktır.

Feragat Edilemezlik. İşbu Sözleşme kapsamında E-Tercih’in herhangi bir hakkı kullanmakta gecikmesi ya da ihmali olması bu veya başka bir haktan feragat anlamına gelmeyecektir. E-Tercih tarafından herhangi bir durumda sağlanan feragat veya rıza sadece ilgili durum için geçerli olacak ve diğer durumlarda herhangi bir hakkın reddi veya bu haktan feragat anlamına gelmeyecektir.

 

 

İletişim. İşbu Sözleşmeye ilgili sorularınız için lütfen info@e-tercih.com adresinden bizimle iletişime geçin.